Resposibilities and tasks

24 Juni 2022

I vranët dhe me shiE leht deri mesatare, Perendim (W)PerendimE lehtë
W[ 2 m/s - 5 m/s ]

Do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm. Të premten mot më stabil derisa në vikend sërish mot jostabil me shi, shkarkime rrufesh dhe stuhi lokale. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi perëndimit dhe veriperëndimit. P.S. Sot me dt 23.06.2022 në orët e pas ditës, stuhia ka përfshirë një territor të izolua në fshatin e Babushit KK e Lipjanit me ç’rast ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në shkollën e mesme të ulët “Ernest Koliqi” të këtij fshati. Kulmi i shkatërruar dhe shumë drunj të thyer u panë në oborrin e kësaj shkolle.