Daily Forecast

30 September 2023

Pjesërisht i vranët dhe me diellE leht deri mesatare , Juglindje (SE)SoutheastE lehtë
SE[ 2 m/s - 5 m/s ]

Të shtunen parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shperndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-25 gradë Celsius. Të dielen parashihet të mbajë mot me diell dhe pjeserisht i vranët. Vranësirat vende-vende, kryesisht rreth relievi malor parashihen të sjellin riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtesi 1-5m/s.