Daily Forecast

09 December 2023

Pjesërisht i vranët dhe me diellE leht deri mesatare, Verilindje (NE)NortheastE lehtë
NE[ 2 m/s - 5 m/s ]

Të shtunen parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë drejtimesh të ndryshme. Të dielën parashihet të mbajë mot kryessht i vranët dhe kohëpaskohe me reshje shiu të përziera me borë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsiu, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizn ndërmjet 2-4 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperendimi me shpejtësi 1-6m/s. Sipas ecurive sinoptike deri në dekadën e tretë të muajit parashihet që të kemi temperatura të ndryshueshme me vlera nganjëherë të rritura në dyshifrore, por pas dekadës së dytër kur dhe fillon stina e dimrit astronomik, ka tendenca të ndryshimit të kushteve meteorologjike në kuptim të rënjes së temperaturave dhe kushteve për reshje bore.