Parashikimi ditor

17 Maj 2022

I vranët dhe me shiE lehtë deri mesatare, Verilindje (NE)VerilindjeMesatare
NE[ 5 m/s - 9.9 m/s ]

Java e ardhshme do të karakterizohet me mot relativisht të ngrohtë dhe me pak vranësira të cilat të martën dhe të mërkurën vende-vende do të sjellin reshje lokale. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-30 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-8 m/s.