Parashikimi ditor

30 Shtator 2022

Pjesërisht i vranët dhe me diellE lehtë deri mesatare, Juglindje (SE)JuglindjeMesatare
SE[ 5 m/s - 9.9 m/s ]

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, të cilat ditën e shtune vende-vende mund të sjellin shi ta karakterit lokal. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.